Web Hosting Servisi Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim

wiki.internet.gen.tr, özgür ansiklopedi

Git ve: kullan, ara

Web Hosting paketi seçerken eğer bu işi ilk defa yapıyorsanız ve yeterli tecrübeniz yoksa, ihtiyaçlarınızı satın alma yapmayı düşündüğünüz firmalar ile konuşarak belirlemeniz doğru olacaktır.

Seçim yaparken görüşeceğiniz kişiye kurumunuzun İnternette olmak için ne sebebi olduğunu, web sitenizin olup olmadığını, varsa ne gibi özelliklerde olduğunu anlatmak iyi bir başlangıç olur. Sonrasında genelde kurumlar için büyük önemi olan e-posta adreslerinin ofisinizde kaç kişi tarafından kullanıldığını veya kullanılacağını, hangi yoğunlukta ve büyüklükte mesaj alınıp verileceğini bildirmek, işi bilen bir danışmanın ihtiyacınızı net bir şekilde tespit etmesini garanti eder.

Bu konular sizin için henüz belirgin değilse paket seçiminde hata yapmaya müsait olduğunuzu fakat bu hatanın çok kolay telafi edilebildiğini söylemeliyiz. Esasen Alan Adınızı doğru şekilde belirleyip tescil ettikten sonra, Hosting paketi içeriğiniz size en uygun hale gelene kadar farklı şekillere çevirilebilecek ve kapasitesi yükseltilip azaltılabilecek bir servistir.