E-posta adresi nasıl alınır

wiki.internet.gen.tr, özgür ansiklopedi

Git ve: kullan, ara

E-posta adresi almak için bir çok farklı yöntem kullanabilirsiniz. Öncesinde amacınızın ne olduğunu belirlemelisiniz. Size bu konuda yardımcı olabilecek bir kaç noktayı anlatmak isteriz. Bir çok içerik sağlayıcı onların sayfalarında daha fazla zaman geçirmeniz için ücretsiz e-posta adresi dağıtmaktadır. Herkesin bildiği Hotmail, Yahoo Mail ya da son dönemde popülerleşen Google a ait Gmail bunların en başında gelir. Bir çoğu farklı şartlarda ve sürelerde bu hizmetleri sağlamaktadır. Örneğin Hotmail adresinizi hem e-posta adresi için hem de Messenger için kullanırken Yahoo adresinizi Yahoo Messenger ve Gmail adresinizi Gtalk için kullanabilirsiniz.

Bu gibi ücretsiz servislerin en temel çıkış noktası siz bu servis sağlayıcıların içerik sayfalarında daha fazla bulunmanız ve bu sayfalarda onlar tarafından gösterilen reklam temelli linklere ulaşmanızı istemeleridir. Size gelen mesajların içeriklerini okuyarak analiz edip daha uygun gördükleri reklam verenlerin reklamlarını size gösterebilmektedirler ve böylece İnternet reklamı konusunda pazar paylarını artırmaktadırlar. Evet doğru okudunuz, bu servis sağlayıcılar e-posta mesajlarınızı bilgisayarlar vasıtası ile okumakta ve analiz ederek sizi hedefleyen reklamları size göstermektedirler.

Eğer kullanmayı düşündüğünüz e-posta adresinin kurumunuza hizmet vermesi gibi bir planınız var ise bu durumda barındırma hizmetleri sağlayan firmalardan birini seçip bu hizmeti almanız mümkün olabilecektir. Öncelikle kurumunuzu İnternet ortamında en uygun şekilde temsil edeceğini düşündüğünüz alan adı yani domain adresini almalısınız. Bu konuyla ilgili Alan Adı Nedir linkimizi inceleyebilirsiniz. Sonrasında ise ihtiyacınızı tespit ederek e-posta hizmeti talebinde bulunmalısınız. Bu konu içinde E-posta hizmeti alırken neleri değerlendirmemiz gerekir ve Profesyonel e-posta hizmetinde neler aramalısınız linklerimizi inceleyebilirsiniz.

Kişisel olarak bir e-posta adresiniz var ve bunun sizin adınıza özelleşmesini isterseniz yine bir alan adı alarak buna başlayabilirsiniz. Örneğin www.adsoyad.com gibi bir alan adı alıp ya da aile adınızı www.soyadınız.com gibi kullanarak tamamen size özel ve kurumsal e-posta hizmetlerinden birini kişisel olarak kullanarak buna ulaşabilirsiniz.

E-posta sunucuları farklı şekillerde hizmet verir ve bunlardan birisi veya birkaçı sizin ihtiyacınızı karşılayabilir. Bu konuda bilgi edinmek için E-posta hizmetlerindeki çeşitlilik linkimizden faydalanabilirsiniz.


İlandır : Kurumsal E-mail Hosting Hizmeti için tıklayınız - uZmanPosta

link=http://www.uzmanposta.com